Promowanie jakości życia

Nagradzane budownictwo mieszkaniowe w Münster

Nowy budynek mieszkalny w południowej części miasta zdobywa nagrodę państwową Nadrenii Północnej-Westfalii

Kościół św. Sebastiana w południowej dzielnicy Münster pochodzi z początku lat sześćdziesiątych. Od 2013 roku w owalnym, obecnie sprofanowanym budynku mieści się świetlica. W ramach dalszego rozwoju dzielnicy, zagospodarowanie okolicznych nieruchomości zostało ogłoszone w drodze przetargu architektoniczno-inwestorskiego.

Zwycięski projekt lokalnej firmy architektonicznej Bolles+Wilson to nowoczesny blok mieszkalny z łącznie 28 kondominiami i 25 mieszkaniami na wynajem, oparty na uderzającej formie dawnego budynku kościoła. Rezultatem jest wyrafinowane, a jednocześnie przyjazne do życia siedlisko, które zachwyca swobodnym wzornictwem elewacji i zaskakującym doborem materiałów. W 2017 roku jakość konstrukcyjna przestronnych, funkcjonalnych planów pięter oraz przemyślana koncepcja całościowa, która jest ukierunkowana na ciche środowisko życia we wnętrzu dzielnicy, zostały uhonorowane Nagrodą Państwową Nadrenii Północnej-Westfalii za dobry budynek.


Arkusz referencyjny
Wszystkie informacje o projekcie i użytych produktach w kompaktowym pliku PDF.Arkusz referencyjny

Wszystkie informacje o projekcie i użytych produktach w kompaktowym pliku PDF.

Projekt

Szczegóły techniczne

Dopasowanie funkcjonalności i opłacalności

Nowy budynek o powierzchni od 3 do 5 pięter oferuje 4 325 m² powierzchni mieszkalnej dla 28 kondominiów i 25 mieszkań na wynajem – z których część była subsydiowana przez sektor publiczny. W związku z tym wyzwaniem dla architektów i projektantów było dobre skoordynowanie opłacalności i funkcjonalności.

Aby móc zrealizować zaplanowaną wyrafinowaną architekturę dla subsydiowanego budownictwa mieszkaniowego, należało wybrać materiały, które umożliwiłyby również na przykład zbudowanie wklęsłych i wypukłych zakrzywionych części budynku za pomocą prostych środków. Na przykład zewnętrzne systemy kompozytowe izolacji termicznej umożliwiają tworzenie krzywych bez dodatkowego wysiłku projektowego. System profili VEKA SOFTLINE 82 wspiera swobodę projektowania, ponieważ dzięki swoim najlepszym właściwościom i idealnej ekonomiczności dostosowuje się do wymagań projektu. Dlatego decyzja była oczywista, aby oprócz okien i drzwi balkonowych do drzwi wejściowych do mieszkań postawić na wysokiej jakości profile firmy VEKA.

Nowe budownictwo mieszkaniowe w Münster

Galeria