Aktualności

Wiedza o oknach i nie tylko

Co to jest profil okienny? Co sprawia, że okno jest wysokiej jakości? Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien? Jak idea zrównoważonego rozwoju wpływa na branżę budowlaną? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszym poradniku.

VEKA Fine Structure

Nowa linia dekoracyjnych folii VEKA Fine Structure to innowacyjne rozwiązanie, które przynosi jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych dla okien PVC o kolorowych powierzchniach. Dzięki delikatnej strukturze i matowemu wykończeniu, światło rozpraszane jest w różnych kierunkach, tworząc unikalny efekt wizualny.

Zobacz więcej
Zrównoważone budownictwo - rola okien

Dziś budowanie nowych domów i termomodernizowanie już istniejący odbywa się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Okna mają tu istotne znaczenie. Oprócz doskonałej izolacji termicznej, nowoczesne okna z PVC wyróżniają się energooszczędną i materiałooszczędną produkcją.

Zobacz więcej
Jakość okien - jakość profili

Energooszczędność okien zależy głównie od profili okiennych. Stąd tak ważna jest ich jakość. Najważniejsza norma dla profili PVC rozróżnia kilka klas, w zależności od grubości ścianek profili: A, B i C. VEKA oferuje profile okienne do budynków mieszkalnych i biurowych WYŁĄCZNIE zaliczane do NAJWYŻSZEJ klasy A** - zgodnie z normą PN-EN 12608.

Zobacz więcej
Laboratorium VEKA

W VEKA Polska posiada laboratorium, w którym są przeprowadzane badania właściwości technicznych konstrukcji okiennych i drzwiowych. Nasze stanowisko badawcze co roku jest kalibrowane przez instytut ift Rosenheim – jeden z najbardziej znanych, cenionych i opiniotwórczych ośrodków badających oraz certyfikujących stolarkę okienną i drzwiową.

Zobacz więcej
Certyfikaty i atesty

VEKA Polska była pierwszym producentem systemów profili okiennych w Polsce, który uzyskał możliwość certyfikacji wyrobu Europejskim Certyfikatem Jakości ift Q-ZERT.
Okna wykonane z profili VEKA mogą być oznaczone Znakiem Jakości ift Q-Zert.

Zobacz więcej
Własności eksploatacyjne

Najważniejsze dla okien są: obciążenia od wiatru, szczelność na wodę opadową, przepuszczalność powietrza, czyli infiltracja powietrza, izolacyjność termiczna, czyli oszczędność energii cieplnej budynku oraz bezpieczeństwo użytkowania…

Zobacz więcej
Uwaga na podróbki

W Polsce profile VEKA są produkowane w Skierniewicach z surowca dostarczanego z Zakładu VEKA AG w Niemczech i mają identyczną jakość, co te z fabryki w Niemczech. Kupując okna z profilami VEKA, można mieć pewność, że są najwyższej klasy.

Zobacz więcej
Okna a zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój jest ważnym celem branży budowlanej. Dotyczy zarówno nowych budynków, jak i modernizowanych. Ogromne znaczenie w tej kwestii ma jakość montowanych okien. Energooszczędne okna PVC nie tylko skutecznie izolują termicznie, ale także powodują oszczędności zasobów i energii. A na końcu cyklu ich życia można je niemal całkowicie poddać recyklingowi.

Zobacz więcej
Znak CE

Znak CE to deklaracja producenta okien, stwierdzającą zgodność własności fizycznych i mechanicznych produktu, czyli okna, z wymaganiami w Polsce i w Europie.

Zobacz więcej