Firma

VEKA Polska

30 lat VEKA Polska

VEKA Polska obchodzi kolejny jubileusz!

W 2024 roku mija okrągłe 30 lat, jak VEKA rozpoczęła produkcję profili okiennych w Polsce.

Przez ten czas wiele się wydarzyło, nastąpił ogromny rozwój firmy. Wciąż udoskonalamy nasze produkty, sukcesywnie wprowadzamy nowe rozwiązania. Dziś fabryka w Skierniewicach zajmuje niemal 16 ha, z tego ponad 50 000 m2 zajmują hale produkcyjne i magazynowe.

To także 30 lat doświadczenia na polskim rynku.

Z sukcesem łączymy zaawansowane, nowoczesne technologie z poszanowaniem tradycyjnych wartości właścicieli.
Dziękujemy Państwu za zaufanie, jakim nas obdarzacie. Cenimy to, że wspólnie możemy budować lepszą przyszłość.

VEKA Polska

VEKA Polska Sp. z o.o. powstała w Skierniewicach w 1994 roku. Firma należy do międzynarodowej Grupy VEKA, działającej i produkującej profile na wszystkich kontynentach. Szczycimy się, że VEKA Polska jest częścią tej Grupy!

Firma VEKA posiada ponad 50-letnie doświadczenie i należy do pionierów produkcji systemów okiennych i drzwiowych z tworzywa sztucznego. To czołowy producent profili okiennych z PVC na świecie i dostawca systemów profili dla producentów drzwi i rolet.

Grupa VEKA posiada najnowocześniejszy w Europie zakład do recyklingu starych okien, drzwi i rolet z PVC. Pozyskany materiał służy do produkcji nowych profili, bez obniżania ich jakości.

Na początku działalności VEKA Polska hale produkcyjne i magazynowe zajmowały około 5,5 tysiąca metrów kwadratowych. Dziś to 52 tysiące metrów kwadratowych!

Veka Polska weszła na polski rynek ze znakomitym systemem 3-komorowym profili Softline 58. Był to pierwszy w Polsce światowy system profili okiennych i drzwiowych. W latach 2003-2004 weszły cieplejsze 5-komorowe profile 70 mm, o nazwie Perfectline. Od roku 2005 VEKA oferuje wielokomorowe, energooszczędne profile Softline 82 (7-komorowe ramy, 6-komorowe skrzydła).

W 1994 roku VEKA Polska współpracowała z dwiema firmami produkującymi okna - dziś to ponad 150 firm w Polsce i za granicą!

VEKA polska zatrudnia ponad 600 pracowników.

Kluczowe dane Grupy VEKA

1,5 miliarda euro
Obrót
6700
Pracowników
486
Linie do wytłaczania
49
Lokalizacje
23
Zakłady produkcyjne

Okna a zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój jest pożądanym celem w każdej działalności budowlanej – zarówno w nowym budownictwie, jak i w modernizacji. Wiele można tutaj osiągnąć, instalując nowoczesne okna. Oprócz skutecznej izolacji termicznej, wysokowydajne okna PCV mogą imponować zasobooszczędną i energooszczędną produkcją.

zobacz więcej