Poradnik

Jak ograniczyć straty energii w domu?

Dom ze słabą izolacją ścian, nieszczelnym dachem czy starymi oknami to skarbonka jeśli chodzi o wydatki na energię do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Przez złej jakości okna może uciekać nawet 30% ciepła. Zatem inwestycja w dobre, nowoczesne, szczelne okna jest inwestycją opłacalną. Systemy VEKA dają pewność wysokiej jakości!

Zobacz więcej
Wymiana okien – krok do komfortu termicznego

Termomodernizacja to zysk. Chcąc mieszkać w komfortowej temperaturze zimą i latem, należy zadbać o izolacyjność termiczną budynku. Jednym z podstawowych elementów są okna. Tylko nowoczesne, energooszczędne okna wpłyną na komfort termiczny we wnętrzach.

Zobacz więcej
Okna poprawiają efektywność energetyczną domu

Energooczędne okna muszą mieć współczynnik przewodzenia ciepła Uw nie wyższy niż 0,9 W/m2·K. To normy techniczne obecnie obowiązujące. Zatem, by poprawić efektywność energetyczną budynku, należy montować ciepłe okna o Uw maksymalnie 0,9. Dotyczy to domów nowych i modernizowanych.

Zobacz więcej
Dobre okna – opłacalna inwestycja - film

Czy przy termomodernizacji domu konieczna jest wymiana okien? Nowoczesne, energooszczędne okna wpływają na efektywność energetyczną domu. A to oznacza, że im lepsze będą okna, tym mniejsze będzie zużycie energii na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Tym samym koszty energii się zmniejszą.

Zobacz więcej
Czyste okna – sprawdzone metody

Moda na duże przeszklenia nie mija. Dzięki nim pomieszczenia są dobrze oświetlone, wnętrza łącza się optycznie z otoczeniem, zyskują przestronność. Jednak by były efektownym elementem architektury budynku, muszą być czyste.

Zobacz więcej
Wielkanocne trendy w pięknym świetle

Nie muszą być bogato zdobione, bardzo kolorowe, nie musi być ich dużo…

Dekoracje wielkanocne są jednocześnie wiosenne, a więc lekkie, jasne, ukwiecone. Będą jeszcze bardziej efektowne, jeżeli znajdziemy dla nich miejsce dobrze oświetlone naturalnym światłem. Jakie trendy pojawiają się w ozdobach wielkanocnych?

Zobacz więcej
Audyt energetyczny – dlaczego jest tak ważny

Termomodernizacja budynku wykonywana krok po kroku, etap po etapie przynosi konkretne korzyści ekonomiczne. W ciepłym domu, o dobrej izolacyjności termicznej, nie ma strat energii. Okna i drzwi mają tu nie lada znaczenie.

Zobacz więcej
Oszczędzanie energii w domu – czysty zysk ekonomiczny i ekologiczny

Im mniej energii zużywa dom, tym jest bardziej efektywny. O tym aspekcie należy pomyśleć zarówno na etapie projektu i budowy domu, jak i podczas jego eksploatacji. Nie wystarczy bowiem zbudować z nowoczesnych materiałów, wyposażyć w bardzo ekonomiczne urządzenia, jak pompy ciepła czy rekuperacja. Efekt będzie odczuwalny, gdy na co dzień, mieszkając w tym domu, będziemy „z głową” korzystać z nowoczesnych rozwiązań.

Zobacz więcej
Wietrzenie mieszkania zimą – jak nie marnować ciepła

Dobra wentylacja domu czy mieszkania ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie mieszkańców. Wietrzenie mieszkania wpływa także na stan techniczny budynku. Nie ma nic lepszego, niż otwarcie okien na oścież i wpuszczenie do wnętrza świeżego powietrza. Jeżeli zatem chcesz zapobiec przykrym niespodziankom, jak powstanie pleśni, za duża wilgoć, nie możesz zapomnieć o wietrzeniu mieszkania także zimą. Jak robić to prawidłowo, by nie tracić energii na ogrzewanie?

Zobacz więcej