Stylowy w najdrobniejszych szczegółach

Willa w: Hindeloopen

WYRAŹNE PRZYWIĄZANIE DO FORMY

Kiedy w 2011 roku Diana Lautenbag otrzymała zlecenie na budowę Villa Kop-Hals-Romp w Hindeloopen w Holandii, zadanie było jasne: połączyć istniejący budynek frontowy ze starą stodołą, tworząc więcej przestrzeni życiowej i większą otwartość na świat zewnętrzny.

Nowe odcinki pośrednie miały być utrzymane w jak najbardziej minimalistycznym stylu. Duża drewniana okładzina z płaskimi oknami, których profile są jak najpełniej ukryte w nadbudowie. Wybór padł na VEKA ARTLINE 82 – przekonujący wybór zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

Arkusz referencyjny

Wszystkie informacje o projekcie i użytych produktach w kompaktowym pliku PDF.

Projekt

Szczegóły techniczne

Premiera dla niewidocznego profilu okiennego

Holenderska willa jest pierwszą nieruchomością na świecie, w której zastosowano VEKA ARTLINE 82 jako profil okienny. Nie trzeba było długo przekonywać: zarówno architekt, jak i klient, który sam pełnił funkcję kierownika projektu, wiedzieli o zaletach technicznych wysokiej jakości profili okiennych z PVC. Indywidualna regulacja koloru za pomocą panelu ozdobnego zapewniła idealne dopasowanie odcienia uderzenia wodnego i ochrony przeciwsłonecznej. Nie pozostawiało to nic do życzenia pod względem estetycznym.

Willa w: Hindeloopen

Galeria