Zbudowana tożsamość

Siedziba firmy Dachland w Moguncji-Hechtsheim

Figurant dla swoich kluczowych kompetencji

Zamanifestuj nazwę firmy jako budynek. Mając to na uwadze, powstała nowa siedziba firmy Dachland. Budynek w Moguncji-Hechtsheim nie ma nic wspólnego ze zwykłą ponurością budynków komercyjnych. Jako projekt równie praktyczny, co estetyczny, wznosi się na okolicznych polach i łączy pod jednym dachem, który jest oczywiście zielony, pomieszczenia administracyjne, magazynowe, warsztat metalowy i pomieszczenia socjalne. Nie trzeba dodawać, że znajduje się tu jeden z wiodących dostawców hydroizolacji, zazieleniania i fotowoltaiki dachów w Niemczech.

Zwycięski projekt firmy Schoyerer Architekten_Syra zwyciężył w konkursie w grudniu 2013 roku, a budynek został otwarty w listopadzie 2016 roku. Od tego czasu oferuje pracownikom wyjątkowy punkt identyfikacji, który poprzez wyrafinowane, bezpretensjonalne wykonanie trafia w sedno pewności siebie dobrze zapowiadającej się firmy.

Arkusz referencyjny

Wszystkie informacje o projekcie i użytych produktach w kompaktowym pliku PDF.

Projekt

Szczegóły techniczne

Prawie całkowicie obwodowy pas okien

Konstrukcja budynku składa się z prefabrykowanych słupów, ścian prefabrykowanych, ścian in-situ i stropów żelbetowych na parterze (częściowo dwukondygnacyjne), na pierwszym piętrze (powierzchnie magazynowe) i na ostatnim piętrze. Ocieplony jest jedynie poziom administracyjny na poddaszu, tzn. nieocieplone są ściany zewnętrzne całej powierzchni hali.

Wszystkie powierzchnie elewacji, a także brama wjazdowa do zajezdni są pokryte bardzo ciemnym antracytowym trapezowym wybielaczem, którego kolor jest wychwytywany przez profile okienne. Prawie całkowicie obwodowy pas okien oraz taras na dachu i kopuły dachowe, które są wysunięte na bok od strony przeciwnej do ulicy, zapewniają zalaną światłem atmosferę pracy.

Siedziba firmy Dachland w Moguncji-Hechtsheim

Galeria