Poradnik

Wielkanocne trendy w pięknym świetle

Nie muszą być bogato zdobione, bardzo kolorowe, nie musi być ich dużo… Dekoracje wielkanocne są jednocześnie wiosenne, a więc lekkie, jasne, ukwiecone. Będą jeszcze bardziej efektowne, jeżeli znajdziemy dla nich miejsce dobrze oświetlone naturalnym światłem. Jakie trendy pojawiają się w ozdobach wielkanocnych?

Nieodłącznym elementem tych Świąt są oczywiście jajka – i to nie tylko te do zjedzenia, ale i wszystko, co jest w kształcie jaj. Bardzo kolorowe, wręcz pstrokato ozdobione jaja są coraz rzadziej „wpadają” do koszyków wielkanocnych. Dziś preferuje się kolory naturalne, ewentualnie z delikatnymi zdobieniami. Ten sam trend widać w świątecznych nakryciach stołów, dekoracjach na parapetach czy meblach.

Naturalne materiały

Ten dekoracyjny trend utrzymuje się od dawna, bo przecież prostota i natura bronią się same. Dlatego zawsze z powodzeniem można wykorzystywać naturalne materiały, jak wiklina, drewno, słoma czy suche kwiaty – nawet zwyczajne gałęzie z pączkami lub wiosennymi kwiatkami. Te materiały dodają ciepła i przytulności wnętrzu, jednocześnie wpisując się w ducha wiosennych świąt.

Pastelowe kolory

Ich delikatność jest niezastąpiona w wielkanocnych aranżacjach stołów, parapetów, komód czy stolików. Wielkanoc kojarzy się z jasnymi, pastelowymi kolorami, takimi jak rozbielony róż, miętowa zieleń, jasny błękit, kremowe odcienie czy delikatny żółty. Te kolory są nie tylko modne, ale również doskonale wpisują się w radosną, wiosenną atmosferę.

Minimalistyczne kompozycje

Wiele osób wybiera minimalistyczne podejście do dekoracji, stawiając na prostotę i elegancję. Im mniej, tym lepiej, im prościej, tym bardziej elegancko. Małe, subtelne akcenty, takie jak ceramiczne figurki zajączków, jajka ozdobione delikatnymi wzorami lub gałęzie z pączkami czy kwiaty w wazonach, mogą stworzyć piękną, minimalistyczną kompozycję.

Jeśli do tego dodać grę światła, to z najprostszych elementów można uzyskać efektowną świąteczną dekorację.

Spójrzmy - patyczki uplecione w „gniazdo”, w wazonie gałęzie z pączkami, na nich kilka zawieszonych kolorowych jajek oraz szklanych ozdób, które mienią się w promieniach wiosennego światła!

Wesołych Świąt!