SOFTLINE 82

Morski relaks

Lighthouse Hotel & Spa w mieście Büsum

TRADYCYJNY WYGLĄD I STYL, NAJNOWOCZEŚNIEJSZE WZORNICTWO

Tuż obok 100-letniej latarni morskiej – między portem muzealnym a promenadą – znajduje się Lighthouse Spa & Hotel w Büsum. W budynku znajduje się 111 pokoi i apartamentów, strefa wellness oraz trzy restauracje. Projekt kompleksu hotelowego nawiązuje do tradycyjnej architektury regionalnych domów portowych. W związku z tym budynek został zaprojektowany tak, aby był mały i niejednorodny.

Organiczny, pozornie wyrośnięty charakter budynku jest konsekwentnie kontynuowany we wnętrzu. Każda z trzech restauracji i wszystkie 19 apartamentów zostały opracowane z różnymi partnerami kooperacyjnymi i charakteryzują się niezależnym stylem aranżacji wnętrz. To koncepcyjne podejście zaowocowało obszernymi wymaganiami dotyczącymi właściwości wizualnych, formatów i cech funkcjonalnych zastosowanych okien. Ponadto wyjątkowa lokalizacja nowego budynku bezpośrednio nad groblą nie tylko zapewnia gościom zapierające dech w piersiach widoki na otwarte morze - wiatr uderza również w przegrody budynku w sposób niekontrolowany.

Aby sprostać wysokim wymaganiom wizualnym i fizycznym, cały kompleks został wyposażony w okna wykonane z profili VEKA SOFTLINE 82. W profile wstawiono dodatkowe wzmocnienia stalowe oraz więcej zaczepów i punktów ryglowania niż zwykle. W ten sposób system okienny może zrekompensować dodatkowe obciążenie w wysokości 50%.

Pod względem wzornictwa Lighthouse Hotel & Spa wykorzystuje wykończenie powierzchni VEKA SPECTRAL. Daje możliwość przeniesienia zasady aranżacji wnętrz na okna pod względem kolorystycznym – indywidualnie dla każdego pomieszczenia. Wysokiej jakości w dotyku i łatwa w pielęgnacji, wyjątkowo matowa faktura powierzchni wspierają tradycyjną morską przytulność domu. Dobór odpowiednich okuć został przeprowadzony w ścisłej współpracy między firmą VEKA, producentem okuć ROTO i producentem okien wykonawczych HARDER.

Arkusz referencyjny

Wszystkie informacje o projekcie i użytych produktach w kompaktowym pliku PDF.

Projekt

Projekt

Niezawodny komfort w surowym morskim klimacie

Aby zapewnić niezawodny komfort w surowym klimacie morskim, stopnie hydroizolacji zostały zaprojektowane mocniej, a montaż został przeprowadzony w taki sposób, aby elementy okienne zostały zamontowane przed okładziną. Następnie warstwa hydroizolacyjna została pokryta klinkierem, tworząc doskonałą wizualnie i energetycznie powłokę budynku. W połączeniu z wysokiej jakości 6-komorową geometrią, goście Lighthouse Hotel & Spa mogą cieszyć się najwyższym poziomem komfortu, skuteczną izolacją akustyczną oraz ochroną przed wiatrem i zacinającym deszczem nawet w burzowe dni.

Lighthouse Hotel & Spa w mieście Büsum

Galeria