Login

Obiekty referencyjne

Architektura z VEKA

VEKA wspiera architektów w każdy możliwy sposób, na przykład poprzez szeroką gamę materiałów informacyjnych i dokumentacji technicznej, ale także w bezpośrednim kontakcie. W ten sposób przyczyniamy się do osiągania – a często nawet przekraczania – celów architektonicznych z systemami VEKA w sposób wzorcowy. W naszych referencjach przedstawiamy nieruchomości, w których udało się to osiągnąć.

PROMOWANIE JAKOŚCI ŻYCIA
Promowanie jakości życia

Kościół św. Sebastiana w południowej dzielnicy Münster pochodzi z początku lat sześćdziesiątych. Od 2013 roku w owalnym, obecnie sprofanowanym budynku mieści się świetlica. W ramach dalszego rozwoju dzielnicy, zagospodarowanie okolicznych nieruchomości zostało ogłoszone w drodze przetargu architektoniczno-inwestorskiego.

Naturalna elewacja

Ruch małych domów nabiera rozpędu. Pomysłodawcy Tiny House Village w Fichtelgebirge również biorą to pod uwagę w zoptymalizowanych projektach. Jej nowy model domu, roboczy tytuł "Børk", zawiera w sobie wiele praktycznej wiedzy na temat życia na małej przestrzeni. Dla komfortowego domu, który jest jednak konsekwentnie zgodny z zasadami bliskości z naturą i ekologii.

Stylowy w najdrobniejszych szczegółach

Kiedy w 2011 roku Diana Lautenbag otrzymała zlecenie na budowę Villa Kop-Hals-Romp w Hindeloopen w Holandii, zadanie było jasne: połączyć istniejący budynek frontowy ze starą stodołą, tworząc więcej przestrzeni życiowej i większą otwartość na świat zewnętrzny.

SOFTLINE 82
Morski relaks

Tuż obok 100-letniej latarni morskiej – między portem muzealnym a promenadą – znajduje się Lighthouse Spa & Hotel w Büsum. W budynku znajduje się 111 pokoi i apartamentów, strefa wellness oraz trzy restauracje. Projekt kompleksu hotelowego nawiązuje do tradycyjnej architektury regionalnych domów portowych. W związku z tym budynek został zaprojektowany tak, aby był mały i niejednorodny.

© BORGMANN FOTOGRAFIE
Charakterystyczny wyraz twarzy

Dom R to dwupiętrowy dom wolnostojący, który został zbudowany w Lohauserholz, atrakcyjnej dzielnicy mieszkalnej w Hamm w Westfalii. Projekt i realizacja zachwycają niezwykłym językiem projektowym i materiałem, który wywodzi się z kontekstu budynku, ale daje budynkowi maksymalną swobodę projektową dzięki powierzchni mieszkalnej ok. 250 m. ²

Zbudowana tożsamość

Zamanifestuj nazwę firmy jako budynek. Mając to na uwadze, powstała nowa siedziba firmy Dachland. Budynek w Moguncji-Hechtsheim nie ma nic wspólnego ze zwykłą ponurością budynków komercyjnych. Jako projekt równie praktyczny, co estetyczny, wznosi się na okolicznych polach i łączy pod jednym dachem, który jest oczywiście zielony, pomieszczenia administracyjne, magazynowe, warsztat metalowy i pomieszczenia socjalne. Nie trzeba dodawać, że znajduje się tu jeden z wiodących dostawców hydroizolacji, zazieleniania i fotowoltaiki dachów w Niemczech.